Evhobin Forum Sitesi

KADIN DÜNYASI MODA & BAKIM => Moda => Konuyu başlatan: Sultan - 12 Mayıs 2015, 21:29:39

Başlık: Maskülen Tarz
Gönderen: Sultan - 12 Mayıs 2015, 21:29:39
Bugün sizler ile maskülen tarza ait bilgiler paylaşacağım. Maskülenin kelime anlamı erkeksi demektir ve erkeği andıran, erkeğe benzeyen, anlamlarını taşır. Kelime fransızca asıllıdır. Modanın kalbi fransa’dan bu kelime ve tarzın meydana çıkmasına şaşmamalı.

Maskülen kıyafetlerin kadınlara çok ayrı bir çekicilik kattığını sizlere fotoğraflarda göstereceğim. Peki bu tarzı nasıl uygulayabiliriz? pekte alışkın olmadığımız bu tarzı son bir kaç yıldır kıyafetlerimize yansıtır olduk. Maskülen tarzı tam bir bütün olarak uygulayabiliriz yada bir kaç eşyamız da maskülen tarzı yansıtabiliriz. Bu tarzın detayları nedir derseniz, öncelikle bu tarzda en çok kullanılan hafif bol beyaz gömlek yakası iliklenmiş olması ayrı bir erkeksi görünüm sağlar. Ayakkabı da yine maskülen tarzın öncülerinden. Pantolon ceket takımlar genellikle kravat veya papyon ile kullanılıyor. Koyu renklerin hakim olduğu maskülen tarz, takılan kravatla uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Bu sezon bol pileli pantolonlarla veya sigaret pantolonlarla uygulanıyor.

Kısaca sık sık duyduğumuz maskülen stil, kadın kıyafetlerinin erkeksi çizgiler kazandırılarak elde edilmesidir. Bu giyim tarzını benimseyen kadınlar çok rahat biri giyim tarzı olduğu için artık daha fazla tercih ediyor.
Başlık: Ynt: Maskülen Tarz
Gönderen: ♡♡♡okullu oluyoruz♡♡♡ - 13 Mayıs 2015, 11:49:49
Piileli pantolon dan nefret ederim